Witamy w restauracji Gruba Łycha!
tleft
contentop

Atrakcje turystyczne Lubawki i okolic

Bez względu czy lubisz sporty wodne, zimowe, jazdę rowerem czy też piesze wycieczki – okolice Lubawki są na tyle uniwersalne, że trudno o bardziej zróżnicowane miejsce pod kątem turystyki.

W okolicy zlokalizowane są trasy rowerowe (o długości 18 i 40 km). Trasy te przebiegają między lasem, pięknymi leśnymi duktami, na terenie Lubawki i okolic.

Szlaki do wędrowania kuszą zachwycającymi skałkami, łąkami oraz niezwykłymi leśnymi widokami. Ścieżki przyrodnicze znajduję się ok. 1,5 km na południowy wschód od Lubawki – na zboczu Kruczej Skały i przebiega do Doliny Miłości (w XIX wieku był to niezwykle popularne miejsce, miejsce spotkań zakochanych). Dolina jest znana z pięknych legend, również o powstaniu miejscowości.

Miłośnicy sportów zimowych także znajdą tutaj coś dla siebie – tereny wokół miejscowości świetnie nadają się do uprawiania narciarstwa biegowego, zaś na stoku Świętej Góry zlokalizowany jest 650-metrowy stok narciarski.

Narciarze mogą skorzystać z 3 tras zjazdowych o różnej długości: 650, 1560 i 810 m. i różnym stopniu trudności. U podnóża Gór Kruczych znajduje się skocznia narciarska z rekordem 95m.

Jezioro Bukowskie, powstałe w latach 1978-1989, zajmujące powierzchnię 199 hektarów, to prawdziwy raj dla wędkarzy czy amatorów sportów wodnych.

Na obrzeżach Lubawki położona jest też stadnina koni. Można tam uczyć się jazdy konnej od podstaw czy też wziąć udział w wyprawach konnych i ogniskach.

W Lubawce znajdą Państwo też aż 3 oświetlane boiska do gry w piłkę oraz korty tenisowe.

Brama Lubawska to droga wiodąca na południe Europy – mieści się zaledwie 2 km do przejścia granicznego z Czechami. Lubawkę od Pragi dzieli jedynie 160 km.

Dzięki swojemu położeniu Lubawka stanowi idealne miejsce do aktywnego wypoczynku – bogactwo szlaków turystycznych, bliskość Karkonoszy, Kotliny Jeleniogórskiej czy Ziemi Kłodzkiej, a także licznych uzdrowisk czy ruin zamków (np. zamek w Bolkowie) sprawia, że jest to region, do którego warto wracać.

W pobliskim Krzeszowie można odwiedzić opactwo Cystersów, natomiast na terenie Świdnicy i Kamiennej Góry ulokowane są ewangelickie kościoły łaski.

Jak widać, Goście karczmy Gruba Łycha z całą pewnością nie tylko nie będą głodni, ale również nie będą się nudzić!

«wróć do spisu treści
www.grubalycha.pl @ 2010 Strona główna Galeria KONTAKT
unia